Trhové Sviny
naše srdeční záležitost

Korčaková Věra Mgr.

Celý život žiji v Trhových Svinech a i moje rodina tu má své kořeny. Studovala jsem na gymnáziu J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích a poté na Pedagogické fakultě MU v Brně aprobaci český jazyk – společenské vědy. Můj výběr studia a následně i studium samé velmi ovlivnila doba těsně po sametové revoluci. Po studiu jsem učila jsem na středních školách.

Vždy jsem měla potřebu obhajovat pravdu a bojovat proti záměrně šířeným lžím, a to byl i důvod, proč jsem v roce 2010 sestavila kandidátku hnutí Volba pro město. Po těchto volbách i po volbách v roce 2014 jsem byla zvolena místostarostkou města. Za tuto dobu jsem získala mnoho zkušeností s vedením města a považuji za svou povinnost využívat je ku prospěchu města i nadále.

V roce 2012 jsem se stala členkou hnutí Jihočeši 2012, protože věřím, že naše město by měl někdo obhajovat i na krajské úrovni. V roce 2016 jsem byla zvolena předsedkyní Komise pro zdravotnictví a sociální péči Jihočeského kraje. Této problematice se věnuji i na úrovni města. Na starosti mám také školství, kulturu, cestovní ruch a rozvoj města.

Aktivně se zapojuji i do práce ve sdruženích regionálních a celorepublikových, kde se snažím zastupovat zájmy našeho města.© 2018